Potkukelkkailun MM-kisat 2001

Tulokset

200M MIEHET LOPPUKILPAILU

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

(myötätuulituloksia)

1.

22,0

Hannu Vierikko

Kepo

 

2.

22,3

Antti Lehtinen

Multia-Team

 

3.

22,7

Jussi Ruokonen

Multia-Team

 

4.

23,1

Jan Elmgren

Kepo

 

5.

23,2

Tomas Porthin

Kepo

 

6.

23,6

Alpo Kuusisto

Kepo

 

 

 

 

 

200 M NAISET

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

(myötätuulituloksia)

1.

27,0

Auli Suomalainen

Multia

 

2.

27,3

Elina Lehtonen

Multia

 

3.

37,3

Impi Peurakumpu

Multia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2000 M MIEHET

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

 

1.

4.19,6

Hannu Vierikko

Ketkupolkka

 

2.

4.20,2

Jan Elmgren

Ketkupolkka

 

3.

4.23,3

Tomas Porthin

Ketkupolkka

 

4.

4.27,0

Ville Vickholm

Ketkupolkka

 

5.

4.31,4

Alpo Kuusisto

Ketkupolkka

 

6.

4.40,4

Antti Lehtinen

Multia-Team

 

7.

4.50,1

Jussi Ruokonen

Multia-Team

 

 

 

 

 

2000 M NAISET

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

 

1.

5.32,5

Auli Suomalainen

Multia

 

2.

6.23,3

Elina Lehtonen

Multia

 

 

 

 

 

500 M NAISET YLI 45 V

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

 

1.

1.14,3

Auli Suomalainen

Multia-Team

 

2.

1.43,8

Impi Peurakumpu

Multia

 

3.

1.46,0

Seija Aspinmaa

Multia

 

 

 

 

 

500 M MIEHET YLI 45 V

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

 

1.

1.09,4

Erkki Lehtomäki

 

 

2.

1.10,7

Harri Santala

Multia

 

3.

1.19,2

Kalevi Lehtiö

Multia

 

 

 

 

 

3X500 M MIEHET

SIJA

AIKA

NIMI

 

 

1.

3.13,4

Ketkupolkka

 

 

2.

3.13,5

Multia-Team

 

 

3.

3.24,5

Ketkupolkka 2

 

 

 

 

 

 

3X500 M NAISET

SIJA

AIKA

NIMI

 

 

1.

4.27,5

Multia-Team

 

 

 

 

 

 

200 M MIEHET 1. ERÄ

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

(myötätuulituloksia)

1.

23,0

Antti Lehtinen

Multia-Team

 

2.

23,6

Tomas Porthin

Ketkupolkka

 

3.

23,7

Jan Elmgren

Ketkupolkka

 

4.

24,0

Ilkka Koppelomäki

Multia-Team

 

 

 

 

 

200 M MIEHET 2. ERÄ

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

(myötätuulituloksia)

1.

23,0

Hannu Vierikko

Kepo

 

2.

23,9

Alpo Kuusisto

Kepo

 

3.

23,9

Jussi Ruokonen

Multia-Team

 

4.

24,4

Ville Vickholm

Kepo

 

 

 

 

 

MARATON  MIEHET

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

 

1.

1.37.06

Jan Elmgren

Ketkupolkka

 

2.

1.37.09

Alpo Kuusisto

Ketkupolkka

 

3.

1.37.49

Ville Vickholm

Ketkupolkka

 

4.

1.40.12

Anssi Lehtinen

Multia-Team

 

5.

1.43.59

Hannu Vierikko

Ketkupolkka

 

6.

1.45.10

Tomas Porthin

Ketkupolkka

 

7.

1.49.37

Jari Joutsen

JHS

 

8.

1.50.39

Antti Lehtinen

Multia-Team

 

9.

1.50.42

Christian Stüger

JHS / Itävalta

 

10.

1.52.52

Esa Mononen

Ketkupolkka

 

11.

2.01.55

Janne Hinkkanen

Imatran uimarit

 

12.

2.02.56

Harri Santala

Multia-Team

 

13.

2.11.30

Rene Lehtinen

SEMK

 

 

 

 

 

MARATON NAISET

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

 

1.

2.26.16

Emilia Lahti

Seinäjoki

 

2.

2.45.53

Elina Lehtonen

Multia-Team

 

 

 

 

 

ALLE 8 V 100M  (92-...)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

 

1.

19,7

Jarno Lehtinen

Seinäjoki

 

2.

21,02

Henri Lehtinen

Seinäjoki

 

3.

22,7

Mimmi Vuorinen

Multia

 

4.

23,5

Jenna Ala-Riihimäki

Seinäjoki

 

5.

25,0

Lilli Vuorinen

Multia

 

6.

29,7

Arttu Lehtinen

Seinäjoki

 

7.

30,9

Jaakko Sirainen

Tampere

 

8.

35,8

Heikki Kinnunen

Keuruu

 

9.

39,4

Jemina Hakamäki

Multia

 

10.

1.42,5

Ninni Pessinen

 

 

11.

2.35,8

Wille Kiuru

 

 

12.

3.15,0

Vili Pessinen

 

 

 

 

 

 

ALLE 10 V POJAT 200M (90-91)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

 

1.

35,3

Juuso Vuorinen

Multia

 

2.

37,7

Jukka Santala

Multia

 

3.

40,6

Vesa Vuorinen

Multia

 

4.

44,1

Ville Kärkkäinen

Multia

 

5.

44,4

Juho Sirainen

Tampere

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALLE 10 V TYTÖT 200M (90-91)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

 

1.

50,3

Piia Loukeinen

Keuruu

 

 

 

 

 

ALLE 12 V POJAT 200M (88-89)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

 

1.

31,6

Joni Väärämäki

Multia

 

 

 

 

 

ALLE 12 V TYTÖT 200M (88-89)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

 

1.

38,5

Heli Korhonen

Multia

 

2.

38,8

Minna Lappi

Multia

 

3.

46,1

Virpi Pekkanen

Multia

 

4.

51,4

Peppi Arrimo

Multia

 

 

 

 

 

HAASTEVIESTI 4*500 M

SIJA

AIKA

JOUKKUE

PAIKKAKUNTA

LOPPUTULOKSET

1.

4.55,6

MultiAnts I

Multia

 

2.

5.31,7

LC-Multia

Multia

 

3.

5.53,0

Nikaran kylätoimikunta

Multia

 

4.

5.54,4

Kaukalorahtarit

Keuruu

 

5.

5.58,2

Kicking Finns

Finland

 

6.

6.23,2

Tarhapään kyläyhdistys

Multia

 

7.

6.25,4

Rautpohjan VPK I

Jyväskylä

 

8.

6.51,6

KGB

Tikkakoski

 

9.

6.53,7

Rautpohjan VPK II

Jyväskylä

 

10.

7.14,9

Multian naisvoimistelijat

Multia

 

11.

7.17,5

Team-Esla

Koura

 

12.

7.38,8

JKL ins.oppilaat

Jyväskylä

 

13.

7.56,1

Apteekkialan työntekijät

Suomi

 

14.

8.07,0

Viraston vipeltäjät

Multia

 

15.

8.24,5

Mekkimiehet

Multia

 

16.

8.26,3

Sammakko

Jyväskylä

 

17.

8.33,4

Valtra-3

Suolahti

 

18.

8.34,3

Multian eläkeläiset ry

Multia

 

19.

8.40,6

MultiAnts futistytöt

Multia

 

20.

8.53,7

Valtra-1

Suolahti

 

21.

9.03,6

Lähihoitajaopiskelijat

Suomi

 

22.

9.08,5

Kulhan tytöt

Multia

 

23.

9.51,3

Hillittömät paahtajat

Tikkakoski

 

24.

10.29,5

Hämeen hitaat

Lahti

 

25.

10.29,6

Nesteen terävät

Espoo

 

26.

10.42,7

Kemu

Keuruu-Multia

 

27.

10.50,6

Pikku-Valmet 141

Suolahti

 

28.

12.28,8

Jkolli

Jyväskylä

 

29.

14.04,9

MultiAnts kiitopotkuteam

Multia

 

 

 

 

 

 

1)

MultiAnts I

Multia

 

 

 

Jari Lehtomäki, Harri Kivelä

 

 

 

Jussi Lahtinen, Janne Koskela

 

 

2)

LC-Multia

Multia

 

 

 

Jouko Laine, Kauko Kumpula,

 

 

 

Erkki Lehtomäki, Erkki Lehtomäki

 

 

3)

Nikaran kylätoimikunta

Multia

 

 

 

Antti Lehtinen, Tauno Penttinen,

 

 

 

Katri Kotajärvi, Risto Kotajärvi

 

 

 

 

 

 

 

 

Paras asu: Viraston vipeltäjät

 

 

 

Paras kelkka: MultiAnts kiitopotkuteam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HAASTEVIESTI 4*500 M

SIJA

AIKA

JOUKKUE

PAIKKAKUNTA

LÄHTÖ 1

1.

5.31,7

LC-Multia

Multia

 

2.

5.58,2

Kicking Finns

Finland

 

3.

6.51,6

KGB

Tikkakoski

 

4.

8.24,5

Mekkimiehet

Multia

 

5.

9.03,6

Lähihoitajaopiskelijat

Suomi

 

6.

9.08,5

Kulhan tytöt

Multia

 

7.

9.51,3

Hillittömät paahtajat

Tikkakoski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LÄHTÖ 2

SIJA

AIKA

JOUKKUE

PAIKKAKUNTA

 

1.

5.54,4

Kaukalorahtarit

Keuruu

 

2.

7.14,9

Multian naisvoimistelijat

Multia

 

3.

7.35,8

JKL ins.oppilaat

Jyväskylä

 

4.

8.40,6

MultiAnts futistytöt

Multia

 

5.

8.53,7

Valtra-1

Suolahti

 

6.

12.28,8

Jkolli

Jyväskylä

 

 

 

 

 

LÄHTÖ 3

SIJA

AIKA

JOUKKUE

PAIKKAKUNTA

 

1.

4.55,6

MultiAnts I

Multia

 

2.

6.53,7

Rautpohjan VPK II

Jyväskylä

 

3.

7.17,5

Team-Esla

Koura

 

4.

8.07,0

Viraston vipeltäjät

Multia

 

5.

8.33,4

Valtra-3

Suolahti

 

6.

8.34,3

Multian eläkeläiset ry

Multia

 

7.

10.29,5

Hämeen hitaat

Lahti

 

8.

10.29,6

Nesteen terävät

Espoo

 

 

 

 

 

LÄHTÖ 4

SIJA

AIKA

JOUKKUE

PAIKKAKUNTA

 

1.

5.53,0

Nikaran kylätoimikunta

Multia

 

2.

6.23,2

Tarhapään kyläyhdistys

Multia

 

3.

6.25,4

Rautpohjan VPK I

Jyväskylä

 

4.

7.56,1

Apteekkialan työntekijät

Suomi

 

5.

8.26,3

Sammakko

Jyväskylä

 

6.

10.42,7

Kemu

Keuruu-Multia

 

7.

10.50,6

Pikku-Valmet 141

Suolahti

 

8.

14.04,9

MultiAnts kiitopotkuteam

Multia