Potkukelkkailun MM-kisat 18.3.2000 Multialla

Tulokset:

200 M MIEHET

1. Erä

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

23,29

Matti Vigren

Suipa

2.

23,71

Antti Lehtinen

Multia-Team

3.

23,83

Tomas Porthin

Kepo

4.

23,87

Jan Elmgren

Kepo

5.

24,35

Alpo Kuusisto

Kepo

6.

25,60

Anssi Lehtinen

Multia-Team

200 M MIEHET

2. Erä

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

23,22

Hannu Vierikko

Kepo

2.

24,68

Ville Vickholm

Kepo

3.

24,76

Markus Porthin

Kepo

4.

25,31

Ilkka Koppelomäki

Multia-Team

5.

29,43

Pekka Riekkola

Tampere

200M MIEHET

Loppukilpailu

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

22,90

Hannu Vierikko

Kepo

2.

23,10

Matti Vigren

Suipa

3.

23,80

Tomas Porthin

Kepo

4.

23,90

Antti Lehtinen

Multia-Team

5.

24,20

Alpo Kuusisto

Kepo

6.

24,90

Jan Elmgren

Kepo

200 M NAISET

Loppukilpailu

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

29,10

Hannele Tiira

Kepo

2.

29,60

Elina Lehtonen

Multia

3.

29,80

Tuija Hyytiäinen

Suipa

4.

29,90

Anne Muiniekka

Kepo

5.

30,20

Auli Suomalainen

Multia-Team

6.

38,40

Impi Peurakumpu

Multia

2000 M MIEHET

(Ei ennätyskelpoinen)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

4.00,2

Hannu Vierikko

Kepo

2.

4.01,2

Alpo Kuusisto

Kepo

3.

4.03,6

Tomas Porthin

Kepo

4.

4.12,5

Jan Elmgren

Kepo

5.

4.14,3

Ville Vickholm

Kepo

6.

4.21,1

Anssi Lehtinen

Multia-Team

7.

4.24,0

Antti Lehtinen

Multia-Team

8.

4.31,3

Ilkka Koppelomäki

Multia-Team

9.

4.37,7

Markus Porthin

Kepo

10.

5.12,0

Pekka Riekkola

Tampere

2000 M NAISET

(Ei ennätyskelpoinen)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

5.06,2

Hannele Tiira

Kepo

2.

5.15,2

Auli Suomalainen

Multia-Team

3.

5.28,6

Tuija Hyytiäinen

Suipa

4.

5.30,6

Anne Muiniekka

Kepo

5.

5.40,1

Elina Lehtonen

Multia-Team

3X500 M MIEHET

(Ei ennätyskelpoinen)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

3,08,7

Kepo I

Helsinki

2.

3,11,4

Multia-Team

Multia

3.

3,12,7

Kepo II

Helsinki

4.

3,39,0

Suipa

Kuorevesi

3X500 M NAISET

(Ei ennätyskelpoinen)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

4,06,6

Kepo

2.

4,12,3

Multia-Team

Multia

HAASTEVIESTI 4*500 M

Lopputulokset

SIJA

AIKA

JOUKKUE

PAIKKAKUNTA

1.

4.48,7

Petäjäveden Kelkkaketut

Petäjävesi

2.

4.53,4

MultiAnts I

Multia

3.

5.06,2

Tarhapään Kylätoimikunta

Multia

4.

5.07,5

Multian yrittäjät

Multia

5.

5.08,7

Lions Club

Multia

6.

5.18,7

Heikkilänperän joukkue

Petäjävesi

7.

5.20,2

MultiAnts II

Multia

8.

5.35,4

Kuosnan potku II

Hämeenlinna

9.

5.37,8

Kaukalorahtarit

Keuruu

10.

5.44,1

MC-Kultakala

Keuruu

11.

5.44,9

Valtra-Pomot

Suolahti

12.

5.49,2

Valtra 3

Suolahti

13.

5.59,5

Kuosnan potku I

Hämeenlinna

14.

6.00,3

Multian Kunta

Multia

15.

6.10,8

TEAM-ESLA

Koura

16.

6.22,8

HF-autohuolto Oy I

Riihimäki

17.

6.24,1

Multian Naisvoimistelijat

Multia

18.

6.26,7

Lada-Team

Muurame

19.

6.30,8

HF-autohuolto Oy III

Riihimäki

20.

6.40,8

Koneistuspalvelu Rauno Järvelä III

Kaustinen

21.

6.44,5

JyTOL 1 / Levottomat jalat

Jyväskylä

22.

6.56,0

Kulhan Kulkijat

Multia partio

23.

7.10,3

Multian eläkeläiset

Multia

24.

7.12,2

HF-autohuolto Oy II

Riihimäki

25.

7.17,5

Valtra Mörkö-Valmet

Suolahti

26.

7.21,2

Valtra Pikku-Valmet

Suolahti

27.

7.30,8

JyTOL 3 / Kaatuneet pulut

Jyväskylä

28.

7.34,5

JyTOL 5 / Vikkelät kintut

Jyväskylä

29.

7.34,5

Apteekkialan työntekijät

Suomi

30.

7.35,1

JyTOL 7 / JIO RY

Jyväskylä

31.

7.45,0

Koneistuspalvelu Rauno Järvelä II

Kaustinen

32.

7.52,6

Hillittömät paahtajat

Tikkakoski partio

33.

8.13,1

KGP

Tikkakoski partio

34.

8.13,1

Kulhan Kulkijat VJ

Multia partio

35.

8.13,9

Nesteen Terävät

Espoo

36.

9.46,6

Eläkkeensaajat

Multia

37.

10.58,2

Keuruun-Multian terveyskeskus

Keuruu

1.

Petäjäveden kelkkaketut, Petäjävesi ( Veli Rusila, Lauri Nieminen,

Heikki Tyrväinen, Paavo Niiles )

2.

MultiAnts, Multia

( Ismo Laurila, Eero Terho, Toni Jalkanen,

Jussi Lahtinen )

3.

Tarhapään kylätoimikunta, Multia ( Ahti Halonen, Päivi Leppäsalmi,

Eeri Lemmetty, Juhani Leppäsalmi )

Paras asu : Keuruun - Multian terveyskeskus

Paras kelkka : Valmet

HAASTEVIESTI 4*500 M

LÄHTÖ 1

SIJA

AIKA

JOUKKUE

PAIKKAKUNTA

1.

5.44,1

MC-Kultakala

Keuruu

2.

6.00,3

Multian Kunta

Multia

3.

6.10,8

TEAM-ESLA

Koura

4.

6.40,8

Koneistuspalvelu Rauno Järvelä III

Kaustinen

5.

6.44,5

JyTOL 1 / Levottomat jalat

Jyväskylä

6.

7.17,5

Valtra Mörkö-Valmet

Suolahti

LÄHTÖ 2

SIJA

AIKA

JOUKKUE

PAIKKAKUNTA

1.

5.44,9

Valtra-Pomot

Suolahti

2.

6.22,8

HF-autohuolto Oy I

Riihimäki

3.

6.26,7

Lada-Team

Muurame

4.

7.30,8

JyTOL 3 / Kaatuneet pulut

Jyväskylä

LÄHTÖ 3

SIJA

AIKA

JOUKKUE

PAIKKAKUNTA

1.

5.49,2

Valtra 3

Suolahti

2.

6.24,1

Multian Naisvoimistelijat

Multia

3.

7.12,2

HF-autohuolto Oy II

Riihimäki

4.

7.21,2

Valtra Pikku-Valmet

Suolahti

5.

7.34,5

JyTOL 5 / Vikkelät kintut

Jyväskylä

LÄHTÖ 4

SIJA

AIKA

JOUKKUE

PAIKKAKUNTA

1.

5.07,5

Multian yrittäjät

Multia

2.

5.18,7

Heikkilänperän joukkue

Petäjävesi

3.

6.30,8

HF-autohuolto Oy III

Riihimäki

4.

6.56,0

Kulhan Kulkijat

Multia partio

5.

7.35,1

JyTOL 7 / JIO RY

Jyväskylä

6.

7.45,0

Koneistuspalvelu Rauno Järvelä II

Kaustinen

7.

7.52,6

Hillittömät paahtajat

Tikkakoski partio

8.

8.13,1

KGP

Tikkakoski partio

9.

8.13,1

Kulhan Kulkijat VJ

Multia partio

LÄHTÖ 5

SIJA

AIKA

JOUKKUE

PAIKKAKUNTA

1.

4.53,4

MultiAnts I

Multia

2.

5.08,7

Lions Club

Multia

3.

5.35,4

Kuosnan potku II

Hämeenlinna

4.

5.59,5

Kuosnan potku I

Hämeenlinna

5.

7.10,3

Multian eläkeläiset

Multia

6.

8.13,9

Nesteen Terävät

Espoo

7.

9.46,6

Eläkkeensaajat

Multia

LÄHTÖ 6

SIJA

AIKA

JOUKKUE

PAIKKAKUNTA

1.

10.58,2

Keuruun-Multian terveyskeskus

Keuruu

2.

4.48,7

Petäjäveden Kelkkaketut

Petäjävesi

3.

5.06,2

Tarhapään Kylätoimikunta

Multia

4.

5.20,2

MultiAnts II

Multia

5.

5.37,8

Kaukalorahtarit

Keuruu

6.

7.34,5

Apteekkialan työntekijät

Suomi

Multian potkukelkkailun MM-kisat 19.3.2000, Tulokset :

ALLE 8 V 100M (92-...)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

20,1

Vesa Vuorinen

Multia

2.

20,1

Jarno Lehtinen 6 v

Seinäjoki

3.

23,5

Ville Kärkkäinen

Multia

4.

25,2

Lilli Vuorinen

Multia

5.

25,7

Mimmi Vuorinen

Multia

6.

25,8

Henri Lehtinen 5 v

Seinäjoki

7.

30,9

Tiina Korhonen

Multia

8.

36,7

Arttu Lehtinen 3 v

Seinäjoki

9.

40,2

Heikki Kinnunen

Multia

ALLE 10 V 200M (90-91)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

37,0

Juuso Vuorinen

Multia

2.

39,2

Minna Lappi

Multia

3.

39,3

Heli Korhonen

Multia

4.

39,6

Jukka Santala

Multia

5.

47,4

Tero Lehtomäki

Multia

6.

49,7

Kaisa Huusko

Multia

7.

51,1

Joose Lemmetty

Multia

ALLE 12 V 200M (88-89)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

35,1

Joni Väärämäki

Multia

2.

35,2

Jori Ilvesaho

Multia

3.

37,3

Annika Santala

Multia

4.

37,4

Jonna Katajalehto

Multia

5.

40,4

Esse Lemmetty

Multia

ALLE 14 V 500M (86-87)

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

1.18,5

Toni Metsälä

Seinäjoki

2.

1.19,7

Elina Lehtonen

Multia

MARATON MIEHET

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

1.30.36

Alpo Kuusisto

Kepo

2.

1.32.31

Hannu Vierikko

Kepo

3.

1.32.31

Ville Vickholm

Kepo

4.

1.32.52

Jan Elmgren

Kepo

5.

1.33.41

Tomas Porthin

Kepo

6.

1.35.46

Anssi Lehtinen

Multia-Team

7.

1.39.26

Esa Kinnunen

Kepo

8.

1.41.55

Ilkka Koppelomäki

Multia-Team

9.

1.42.32

Antti Lehtinen

Multia-Team

10.

1.43.53

Jussi Ruokonen

Multia-Team

11.

1.46.57

Esa Mononen

Kepo

12.

1.47.36

Markus Porthin

Kepo

13.

1.47.50

Harri Santala

Multia-Team

14.

1.48.51

Vesa Ruuska

KENSU

15.

1.51.37

Väinö Nurvo

Kepo

MARATON NAISET

SIJA

AIKA

NIMI

PAIKKAKUNTA

1.

1.54.43

Hannele Tiira

Kepo

2.

2.00.50

Auli Suomalainen

Multia-Team

3.

2.18.15

Anne Muiniekka

Kepo